Život 

Neměňte své zvyky chování a myšlení. Neměňte svou povahu. To je strašně těžké a složité. V mnoha případech nemožné. Jen se prostě a jednoduše naučte něco, co neumíte. To je mnohem jednodušší a výsledek je vidět tak rychle, že vás to překvapí. Neměňte se. Naučte se něco, co vás změní. Nechtějte měnit lidi okolo sebe. Jejich povahu. Je to těžké a mnohdy nemožné. I když tomu teď nerozumíte, svým chováním, přimějete lidi okolo sebe k chování, kterého byste jinak nikdy nedosáhli. 

Škola nás nenaučí, jak si vytvořit vztah k majetku, proč si vážit svých věcí, proč mít určité životní zásady. Třeba ty morální. To nás mají učit rodiče. Jak máme s lidmi komunikovat, jak mluvit s opačným pohlavím, jak se k němu chovat. Nevysvětlují nám, jak vychovávat děti, až vyrosteme a proč zrovna takhle. Jak se chovat, jako dospělí. Co to znamená, když se na nás chce někdo spolehnout. Jak nedělat v životě chyby, kterých potom litujeme. Jak se zbavit strachu, obav a pochybností. Jak se chovat, aby nám někdo mohl věřit. Jak funguje láska, jak vydělat tolik peněz, kolik potřebujeme. Jak se starat o své zdraví a své tělo. Jak si udržet váhu, vypadat dobře po celý život. Jak dosáhnout toho, aby nám určité věci v životě nedělaly problémy. Jak dosáhnout toho, abychom se v životě chovali tak, jak momentálně potřebujeme. Jak být spokojený sám se sebou. Kde vzít zdravé sebevědomí a jak dosáhnout toho, aby si člověk, co nejvíce věřil. Jak získat jistotu, kterou k životu potřebujeme. Můžou nás naučit jen to, co je pro ně samotné přirozené a normální, co sami umějí. A vzhledem k tomu, jaké problémy potom v životě řešíme je jasné, že nás toho moc nenaučili. Stejně, jako předchozí generace naše rodiče.

A tak máme pocit, že některé věci nejdou změnit, jsou prostě dané a musíme se s nimi smířit. Říkáme tomu osud, karma, geny atd. Nebo je chceme změnit, ale nevíme, jak na to. Snažíme se a výsledek neodpovídá tomu, co jsme očekávali. Život se skládá z několika základních věcí. Z toho, jak se umíme chovat a jak umíme komunikovat. Jak o určitých věcech přemýšlíme, jak se k určitým věcem stavíme. Tak, jako po mnoho generací před námi, i v našem chování a jednání dominují emoce. Považujeme za přirozené, že nedokážeme zachovat klid a používat mozek, přemýšlet. Takže za nás rozhodují emoce, pocity, ale to jsou jen odrazy toho, jak jsme se naučili chovat, když jsme byli děti, když jsme dospívali. Nemůžete si myslet, že se budete chovat, jak jste se naučili v dětství a budete to stačit k tomu, co chcete v životě, jako dospělí.

Pevná vůle, vytrvalost, trpělivost, odhodlání atd., to vše jsou vlastnosti a schopnosti, které nám nechybí, když se umíme určitým způsobem chovat. I to, jak být v klidu a ne ve stresu se dá naučit. Musíte se to naučit, pokud chcete mít jednodušší život. Bez toho dokonce určitých věcí v životě nedosáhnete. Určité chování pro nás musí být přirozené po celý život, protože jen tak si můžeme udržet to, čeho jsme dosáhli. Když se do někoho zamilujete a on do vás, musíte si umět lásku udržet. Tak, jako o zahradu, o dům, o auto se musíte průběžně starat, protože jen tak vám co nejdéle vydrží. Stejně se musíte průběžně starat o vztahy, své zdraví, peníze, rodinu atd. Když na to na nějakou dobu zapomenete, necháte se ukolébat, že vše funguje nebo budete mít pocit, že to teď není tak důležité, nastanou problémy, které budete muset zbytečně řešit. Naučte se problémům předcházet a ne je tvořit. Tvořte si vlastní budoucnost. Všechno se dá naučit. Záleží na tom, co chcete.

Naučte se chovat, jednat s lidmi tak, jak byste chtěli, aby se k vám chovali oni, jak chcete, aby s vámi mluvili oni. Naučte se respektu a vyžadujte respekt. Naučte se to, co se vám bude hodit po celý život. Jak řekl jeden moudrý muž "jen blázen může dělat věci stále stejně a očekávat jiný výsledek". Naučte se, co neumíte a nejen, že se dokážete chovat, jak jste doposud neuměli, dokážete řešit situace, které jste doposud nedokázali. Ale dosáhnete i toho, čeho jste zatím dosáhnout nedokázali. 

Jsem váš poradce pro život. Naučím vás, co vás rodiče nikdy nemohli naučit. Naučím vás chovat se, jak potřebujete, abyste dosáhli toho, co chcete. Naučím vás komunikovat s lidmi, jak potřebujete nebo chcete umět. Pomůžu vám s tím, abyste si uvědomili, jak důležité je o určitých věcech přemýšlet. Jak důležité je řídit s v životě tím, co chcete a ne svými pocity. A to tím nejrychlejším a nejlehčím způsobem, co znám. Zvládne to každý.