Život 

V životě jde o to, abychom byli co nejšťastnější. K tomu potřebujeme mimo jiné lásku v partnerském vztahu. Aby nás měl někdo rád, miloval nás a my jeho. V životě chceme mít pocit, že jsme pro někoho důležití, že někomu na nás záleží. Třeba našim rodičům, přátelům, sourozencům atd. Chceme umět, co nejlépe vycházet s lidmi, protože mezilidské vztahy jsou pro život důležité. K štěstí, ale potřebujeme také peníze a zdraví. Čím méně problémů v těchto oblastech máme, tím jsme šťastnější. O to více si dokážeme užívat života a máme z něj větší radost. A o to přece v životě jde. Respektive, mělo by nám o to jít. Šťastný člověk chce mnohem déle žít, než ten nešťastný. 

Všichni chceme v podstatě to samé. Problémem je, že nevíme, jak toho dosáhnout. V některých případech se nám podaří do určité míry dosáhnout toho, co chceme. V partnerském vztahu se často stává, že si najdeme někoho, kdo nás miluje a my jeho. A láska ze vztahu dříve nebo později vyprchá. Protože zapomeneme na to, o co nám ve vztahu jde. Co je ve vztahu důležité. Mnohdy se nám podaří dosáhnout určitého postavení a díky tomu vydělávat takové peníze, abychom nemuseli řešit, jestli si můžeme dovolit něco koupit nebo zaplatit. Problém je v tom, že ani to si nedokážeme často udržet a o své vybudované postavení přijdeme. Ztratíme schopnost vydělávat takové peníze, jaké chceme. Zapomeneme totiž na to, co je našim cílem, co je pro vydělávání peněz důležité. O své zdraví se staráme pouze ve chvíli, kdy máme zdravotní problémy a když pominou, tak se o zdraví přestaneme starat. Zapomeneme na to, že je pro nás zdraví důležité po celý život a že pro své zdraví musíme něco dělat. Co mají vztahy, zdraví a peníze společného? O to, co je pro nás v životě důležité se musíte naučit starat po celý život. A to tak abychom to dělali automaticky a bez přemýšlení. Jako, když řídíme auto. Taky to děláme s minimální námahou a automaticky, nepřemýšlíme, jakou rychlost máme zařadit, jestli se máme podívat do zpětného zrcátka atd. Určité věci se nám musí v životě zautomatizovat, protože Jen tak si zajistíme, že budeme v životě šťastní. 

Když jsme si v životě něčím jisti, nepochybujeme. Proto potřebujeme mít po celý život jistotu, jak se chovat, jak komunikovat, co dělat, aby jsme dosáhli toho, co chceme. Protože, po celý život chceme být šťastní. Chceme být šťastní, když jsme mladí, ve středním věku i v tom pokročilém.  

Už nikdy nebudete přemýšlet nad tím, jak dosáhnout toho, co chcete. Už nikdy nebudete mít pocit, že by vám chybělo sebevědomí, jistota, že byste si nevěřili, neměli pevnou vůli, vytrvalost, trpělivost, odhodlání atd. Prostě vlastnosti a schopnosti, které máte pocit, že vám teď chybí. Už nikdy nebudete mít pocit, že určité chování nemáte v povaze. Už nikdy nebudete mít pocit, že i když děláte maximum, tak výsledek nevidíte. Už nikdy nebudete pochybovat, jestli si můžete dovolit něco chtít, jestli je správný čas, co můžete a nemůžete říci, jestli je vhodná doba atd. Už nikdy nebudete přemýšlet nad tím, jak se máte k určitým lidem chovat, jak s nimi máte komunikovat, abyste dosáhli toho, co chcete. Už nikdy vás nenapadne, nad tím přemýšlet. Protože si budete jisti sami sebou, tím, co v životě chcete a jak toho dosáhnete. Budete mít sebevědomí, o které už nikdy nepřijdete.  

Jsem váš poradce pro život. Naučím vás, co vás rodiče nikdy nemohli naučit. Naučím vás, jak dosáhnout toho, abyste byli v životě, co nejšťastnější. Na věku nezáleží, protože v každém věku potřebujeme být šťastní. Ale logicky, čím dříve, tím lépe. Co bych za to dal, kdybych ve dvaceti věděl to, co vím dnes. Zvládne to každý.