Úvod

Je to v podstatě pořád stejné. Ať chceme v životě něčeho dosáhnout, něco změnit, vyřešit nějaký problém, tak nám buď chybí motivace, odvaha, pevná vůle, trpělivost, prostě určité vlastnosti a schopnosti. Nebo na určité věci nemáme tu správnou povahu. Chybí nám sebevědomí, nevěříme si a nejsme si jisti sami sebou. Neumíme změnit určité zvyky, návyky a zlozvyky. Nebo si neumíme vytvořit takové, jaké potřebujeme. Problém je v tom, že nevíme, jak dosáhnout toho, aby nám určité chování, jednání nebo komunikace nedělaly problém. Proto se nám nedaří v životě dosáhnout toho, co chceme. Pokud si uvědomujeme, že problém je v nás, tak víme, že jen my s tím můžeme něco udělat. Pokud máte jasnou představu, s čím konkrétně máte problém, co se vám nedaří a víte, co k tomu potřebujete, pomůžu vám.

Každou vlastnost, schopnost nebo povahový rys potřebujeme pro dosažení určitého cíle, něčeho co chceme. Pevnou vůli potřebujeme tehdy, když chceme překonat svou lenost. Když víme, že musíme, chceme, potřebujeme něco udělat, protože díky tomu něčeho dosáhneme, ale stejně to neuděláme. Někdy to, že chceme prostě nestačí. I když máme motivaci, je to pro nás důležité, záleží nám na tom, i tehdy nenajdeme dostatek pevné vůle k překonání sebe sama. Někdy k dosažení cíle potřebujeme udělat jednu nebo více činností. A buď máme problém s jednou nebo se všemi věcmi, které proto musíme udělat. Je to pevná vůle, kterou potřebujete pro dosažení svého cíle?

Potřebujete mít odvahu, abyste dokázali konkrétnímu člověku říci, co máte na srdci nebo na jazyku. A víte, že když to dokážete budete se sebou spokojeni, budete na sebe pyšní.

Chcete zůstat v klidu, když se vám nedaří dosáhnout určitých věci. Víte, že když dokážete zachovat klid, nebudete propadat zmaru, nejistotě a vzteku. A díky tomu nesáhnete po alkoholu, sladkém nebudete se přejídat apod. 

Chcete zůstat v klidu v přítomnosti určitého konkrétního člověka, který ve vás vyvolává nepříjemné pocity, strach nebo nejistotu. Je vám to nepříjemné a nemáte ze sebe dobrý pocit. Když strach zmizí a budete v klidu, získáte zpět svou jistotu a sebevědomí. 

Máte představu, jakým způsobem chcete zhubnout. Co konkrétně proto musíte udělat. Ale nedokážete se chovat, jak je potřeba. Máte problém s běháním nebo cvičením. Musíte se do toho nutit. Proto vás to nebaví, jste naštvaní. Ale přitom víte, že budete přitažlivější pro sebe i okolí. Že budete se sebou i svým tělem spokojeni, budete si připadat atraktivnější, jistější, získáte větší sebevědomí. Takže motivaci máte. To, co vám chybí je buď pevná vůle začít, odhodlání nebo schopnost zůstat v klidu, když proto musíte udělat, co je potřeba. Nebo vám chybí trpělivost a schopnost dotáhnout to, až do konce, protože to vzdáváte dříve, než dosáhnete svého cíle. Takže víte, že když tyto vlastnosti a schopnosti budete mít, zhubnete. 

Chcete mluvit s partnerem o sexu, ale chybí vám odvaha nebo schopnost zachovat klid. Vy s tím máte problém, protože to pro vás není přirozené a normální. Problém je ve vaší povaze, protože na tohle téma máte problém mluvit s kýmkoliv, ale chcete to změnit. Víte, že vám to zbytečně komplikuje život. Víte, že dokud se toho problému nezbavíte, nikdy nemůžete mít sex podle svých představ, protože o svých představách nedokážete mluvit s klidem. Nedokážete překonat strach, obavy, pochyby a nejistotu. Takže vám chybí odvaha.

Někdo chce změnit svou vizáž, podstoupit určitou zkrášlovací kůru, ale nedokáže se rozhýbat. Chybí mu odvaha, jistota, že dělá správnou věc. Přitom by získal sebevědomí, které potřebuje, dobrý pocit ze sebe a svého těla. Cítil by se přitažlivější. Přesto ten krok neustále odkládá, i když tím trpí. Takový člověk potřebuje být v klidu, získat jistotu, že dělá se správně rozhodl. Když získá odvahu, odhodlání, klid, problém zmizí.

Chcete začít dělat něco pro své zdraví. Víte, že musíte změnit jídelníček a víte jak. Musíte začít cvičit, běhat atd. Ale máte s určitou věcí problém. Přestože motivaci máte, protože byste se zbavili určitých problémů, začnete a skončíte. Nebo změnu stále odkládáte, nechce se vám do ní. Máte pocit, že jste líní. Ale, když dokážete zůstat v klidu, protože musíte něco v životě změnit, něčeho se vzdát, když budete mít pevnou vůli, odhodlání, bude po problému.

Chcete odejít z práce, najít si novou, ale jste nerozhodní. Máte pochybnosti, strach a nedokážete se těchto pocitů a myšlenek zbavit. Ale, když to neuděláte, dále se budete v současné práci trápit. Může přijít pocit vyhoření. Ten úzce souvisí s nespokojeností, s nenaplněností.  Víte, jaké vlastnosti nebo schopnosti potřebujete k uskutečnění svého záměru?

Chcete oslovit určitou konkrétní slečnu, ženu, ale jste nesmělí. Potřebujete to udělat, co nejdříve. Moc dlouho už šanci mít nebudete. Chybí vám odvaha, sebevědomí, nevěříte si nebo nedokážete zůstat v klidu, při představě, že jí musíte oslovit. Ale, když to neuděláte, budete toho litovat, vyčítat si to, budete mít pocit, že jste srab.

Chcete podat přihlášku na školu, ale nevěříte si, chybí vám odvaha, takže o sobě pochybujete a to vám brání udělat, co chcete. Potřebujete se učit. Víte, jak často, jak dlouho a jakým způsobem. Ale přesto s tím máte problém. Nemáte pevnou vůli, chybí vám zodpovědnost, odhodlání, motivace, energie, vnitřní hnací motor atd. Nedokážete se přinutit k tomu, co chcete a musíte. Takže se bojíte, že díky své neschopnosti, lenosti, zkoušku neuděláte, školu nedokončíte. Máte strach z každé zkoušky. Zbytečně jste napjatí a ve stresu. Zbavte se těchto problémů.

Pokud víte, jakou vlastnost, schopnost nebo povahový rys potřebujete k vyřešení vašeho problému, pomůžu vám. Chybí vám pevná vůle, odvaha, schopnost zachovat klid, trpělivost, potřebujete být flexibilní? Nebo jste nesmělí, líní, máte problém s novými věcmi nebo změnami v životě? Potřebujete získat jistotu, sebevědomí, věřit si v určitém konkrétním případě? Pomůžu vám. Pomůžu vám všude tam, kde chcete něco udělat pro sebe, chcete něco u sebe změnit. Pomůžu vám s jakýkoliv konkrétním problémem.