Sebevědomí

Tělo a sebevědomí

Když něco v našem životě není podle našich představ, přichází nespokojenost, která se projevuje různými způsoby. Přestáváme být v klidu, přicházíme o jistotu. Což vede k ztrátě odvahy a sebevědomí. Začínáme mít strach, obavy, pochyby. A to trvale nebo na přechodnou dobu. Naučte se, jak se nezbláznit z toho, že vaše tělo momentálně není podle vašich představ. Naučte se, jak zůstat v klidu. Je to osvobozující.

Jsme nespokojeni s tím, že máme větší zadek, než bychom si přáli, malý nos, velká prsa, povadlou kůži, stryje, malé nohy, velké nohy, špatnou barvu očí, vlasů, nosíme brýle atd. V podstatě můžeme být nespokojeni s čímkoliv celoživotně nebo v určité fázi života. Ztráta vlasů, zubů, to že přibereme, různé kosmetické nedostatky apod. má za důsledek, že tělo není podle naší představy. A jak se v životě chováme, když něco není podle naší představy? Když něco není tak, jak chceme? Jsme naštvaní, zklamaní, vzteklí, ovládají nás pocity a emoce. Čím více nás pocity ovládají, čím více jsme nespokojeni, tím méně přestáváme mít kontrolu nad tím, jak se chováme, co říkáme, jak jednáme. 

S každým pocitem totiž máme spojené zvyky chování, jednání a komunikace. Je to jako, když máte strach. Čím silnější je, tím méně se chováte, jak chcete. Ovládá vás a nutí vás chovat se jinak. A když se z toho stane zvyk, už se jinak nemůžete chovat, protože kdykoliv vás strach ovládne, ze zvyku a automaticky se zachováte, vždy stejně. Proto vás problém s vašim tělem musí nechat v klidu. To vám i nadále umožní chovat se, jak je pro vás přirozené a normální. Navazovat vztahy, někoho oslovit, protože nebudete přemýšlet nad tím, jestli opačné pohlaví o vás bude mít zájem, jestli jste pro něj stále přitažliví atd. V přítomnosti určitých lidí se pořád budete cítit v klidu. Nebudete mít pocit, že jsou určití lidé najednou přitažlivější, než vy. Nebudete mít pocit, že vás určití lidé najednou ohrožují, ať už v práci nebo ve vztahu. Nebudete mít pocity, ani neodbytné myšlenky, představy, které by vás pronásledovaly, ale budete mít v hlavě klid. Protože přestanete řešit, co si myslí lidé a přestanete řešit své tělo. Proto budete mít v hlavě klid, který se projeví ve všem ostatním.

Když zůstanete v klidu nebudete mít potřebu žárlit. A to v jakémkoliv věku. /pokud nežárlíte ze zvyku vždy a na kohokoliv/ Nebudete žádat partnery a partnerky, aby vám potvrdili, že jste pro ně stále přitažliví. Budete to vyžadovat jen v takovém množství, jako doposud. I když momentálně nemáte tělo nebo jeho určitou část podle svých představ a nechá vás to v klidu, tak nebudete mít strach nebo špatné pocity obléci se do plavek a jít na bazén. Protože nepřijdete o odvahu. Nebudete sedět doma. Když dostanete v létě nějaký ekzém s klidem si obléknete kraťasy nebo triko s krátkým rukávem a nebudete řešit, co si myslí lidé. Jestli se na vás koukají, protože váš vůbec nenapadne to řešit. Budete se chovat sebevědomě a jistě, jako kdyby žádný problém neexistoval. Na nohy si s klidem vezmete sandály i přesto, že máte nehtovou mykózu. A když bude problém přetrvávat delší dobu? Tak budete pořád v klidu, nezamknete se doma, ale klidně budete dělat vše, co chcete, jako by se nic nedělo.

Někdy se snažíte problém vyřešit, ale trvá to déle, než byste si představovali. Někdy, než dosáhnete požadovaného výsledku uběhne opravdu delší doba. Je potřeba se z toho neposrat a zůstat celou dobu v klidu. Sakra řeším to, dělám, co je potřeba, tak proč bych měl mít ze sebe nebo ze svého těla špatný pocit? Ani náhodnou. Potřebujete jen zůstat v klidu a neřešit, co lidi. Neřešit, jestli se na vás dívají, jestli si o vás něco říkají, protože ten problém je ve vaší hlavě. A i kdyby se na vás dívali, tak je potřeba zůstat v klidu, protože chleba levnější nebude, když se z nich poserete. Ze zvyku řešíte něco jen proto, že momentálně není něco podle vaší představy, tak, jak chcete. 

Ať tak nebo tak, nespokojeni jsme vždy, když v našem životě něco není podle našich představ, tak jak chceme. Je to jen hloupý zvyk, který jde samozřejmě změnit. Proč bych měl být pokaždé vykolejený z toho, že něco není podle mých představ. Škodí mi to, ubližuje, dělám si tím zbytečné problémy. Proč si dělat život složitější, než je. 

Neklid a nervozita z našeho těla je na nás vidět. Nejistota je cítit ze změny našeho hlasu, jak se tváříme, jak se chováme. Když začínáme o sobě pochybovat je to na nás vidět, i když se to snažíme skrýt. Nejistota může způsobit, že se chováme jinak, přestože si to nejsme schopni uvědomit. Řeč těla je nekompromisní a řekne nám mnohdy více, než nějaká slova. Člověk se najednou pohybuje jinak. Skrývá, co nechce, aby bylo vidět, takže se různě otáčí, poposedává, vrtí se, zahaluje, otáčí obličej, ale tím ještě více upozorňuje, že něco není v pořádku. Tím ještě více poutá na sebe pozornost. Naopak klid lidi nepřitahuje a když, tak v tom dobrém slova smyslu.

Pro koho je to určeno? Primárně pro všechny.

Pro děti, protože už v tomto věku se děti mohou potýkat s tím, že nejsou spokojené s některou částí těla nebo s nadváhou. A pokud se zbaví nespokojenosti, budou v klidu, budou se dobře cítit v kolektivu, nebudou mít pocit méněcennosti v přítomnosti určitých dětí. Nebudou mít potřebu lézt někomu do zadku, chtít se zavděčit, zbytečně se ponižovat, uzavírat se do sebe, mluvit o sobě nelichotivě atd. Problémy, které vzniknou v dětském věku si často sebou neseme až do dospělosti, kdy už se určitých zvyků chování nedokážeme zbavit. Řešte tyto věci včas a můžete předejít zbytečným psychickým problémům. Protože, když se v dětství naučím, jak se z určitých věcí nepodělat, dokážu to i v dospělosti. A nejlepší je, že to rodiče své děti mohou naučit

Když se naučíte, jak zůstat v klidu, dokážete se i nadále chovat tak, jak je pro vás přirozené a normální. Neztratíte jistotu, odvahu, spokojenost a sebevědomí. Budete se i nadále chovat normálně, komunikovat a jednat s lidmi, jak je pro vás běžné. Nepřijdete o dobrou náladu, optimismus a radost ze života. Nebudete řešit hlouposti, ale budete se schopni soustředit na to, co je důležité. Třeba, jak se problému, co nejdříve zbavit. Protože to, že jsem v klidu ještě neznamená, že nechci, aby mé tělo vypadalo, co nejvíce podle mých představ.