Když nejste na všechno samy


Když chcete, aby vám děti doma pomáhaly, tak co si pod tím představujete? Chcete, aby bez řečí a připomínek udělaly to, co zrovna od nich potřebujete. Aby vynesly, koš, vysály, uklidily nádobí, daly ho do myčky, pomohly vám utřít nádobí, aby si po sobě uklidily, daly špinavé prádlo do koše na prádlo, nenechávaly ležet věci tam, kde je zrovna napadne, prostě aby vám ještě nepřidělávaly práci navíc. Ale pomáhaly, aby jí bylo méně. 

To co chcete je, abyste jim určité věci nemusely říkat stokrát, doprošovat se, poslouchat výmluvy nebo řeči. Aby určité věci udělaly tehdy, když jim řeknete a když to potřebujete. Nebo potřebujete, aby neremcaly kdykoliv, když od nich chcete, aby něco udělaly. Potřebujete, aby vás přestaly ignorovat, tvářit se, že neslyšely nebo neměly výmluvy, že mají něco jiného na práci. Chcete, aby to udělaly tehdy, když to potřebujete a ne, kdy se jim chce. Chcete, aby neříkaly, že to udělají potom, protože víte, že potom znamená"takže to zase nakonec udělám sama". Chcete, aby si uklízely své pokoje kdykoliv, když jim řeknete nebo i bez toho, že byste jim to musely říkat.

Nejistota při výchově dětí vyplývá z toho, že si nejste jistí, jestli od dětí určité věci můžete chtít, máte právo chtít, je přirozené a normální od nich chtít a díky tomu si neuvědomíte, že je v jejich zájmu, abyste od nich určité věci chtěly. S čím mají problémy, jako děti, budou mít problémy i v dospělosti. Pokud vám partner doma nepomáhá, nevede k tomu ani děti. Logicky vás nepodporuje, nestojí za vámi, nemáte v něm oporu, abyste od dětí oba vyžadovali to samé. S některými věcmi můžete mít sami problém, jak to tedy můžete s klidem vyžadovat od svých dětí. Těch příčin může být mnoho a nemá smysl se jimi dále zabývat.

Nejistota je na začátku dalších problémů. Děti nereagují tak, jak chcete a vám po určité době chybí trpělivost. Kromě toho, že už od nich určité věci nedokážete chtít s klidem, takže zvedáte hlas nebo křičíte, chybí vám výdrž dotáhnout to do konce a vytvořit v nich určité zvyky a návyky. Chybí vám energie, motivace a čas. Už vás nebaví určité věci opakovat stále dokola atd. Takže, když vidíte, že něco neudělaly, uděláte to samy. Nevydržíte to, ale po nějaké době vás to zase začne štvát. Takže určité věci po nich znovu začnete vyžadovat. Chvíli to vydržíte a zase to začnete dělat za ně. A tak stále dokola. Chybí vám schopnost dotahovat věci do konce, pevná vůle, hnací motor apod.  Ale přesto všechno to nechcete vzdát. 

Naučím vás chovat se a komunikovat s dětmi tak, že vám po čase přijde naprosto normální, že dělají to, co od nich potřebujete a chcete. A už si to nedokážete představit jinak. Čím více vám budou děti pomáhat, tím více času budete mít pro sebe. Budete mít čas na odpočinek. Dělat to, co vás baví a z čeho máte radost. O to silnější budete mít pocit, že nejste na všechno samy. Nezáleží na tom, kolik let je vašim dětem. I puberťáky můžete naučit chovat se tak, jak potřebujete. 

Naučíte se s dětmi komunikovat, jak je potřeba, abyste dosáhli toho, co chcete. Naučím vás používat logické argumenty, aby děti přestaly mít řeči a připomínky nebo se tvářily, že zase něco chcete, proč zrovna od nich atd.  

Jednoduchým způsobem v dětech vytvoříte potřebné zvyky a návyky, aby určité věci dělaly automaticky bez toho, že jim to budete muset říkat nebo připomínat.  

Naučím vás, jak dosáhnout toho, aby děti udělaly, co od nich potřebujete hned a neodkládaly to tak dlouho, dokud to neuděláte za ně.

Naučím vás být v klidu a pohodě, přestože už vám chybí trpělivost a klid po zkušenostech, které s nimi a jejich chováním máte. 

Získejte pocit, že svým dětem můžete věřit, že se na ně můžete spolehnout. Naučte se něco, co se vám bude hodit dokud si nezaloží vlastní rodinu.

Samozřejmě, pokud projeví zájem muži nebo oba partneři, o to lépe.