Rodiče a děti

Naučte se k dětem přistupovat jinak a dosáhnete skvělých výsledků. Naučím vás, jak s dětmi zlepšit komunikaci, jak si více rozumět. Pomůžu vám s tím, abyste se na ně mohli spolehnout. Abyste si vzájemně více věřili. Pomůžu vám s jejich sebevědomím, aby si více věřily, byly více v klidu a pohodě. Naučím vás, jak u nich vytvořit určité zvyky a návyky. 

Problémem dnešní doby je, že má každý na výchovu dětí jiný názor. Děti potřebují mít nastavené určité hranice, aby věděly, co si smí a nesmí dovolit. Když tyto hranice překročí, tak s vědomím toho, že přijde trest. Takže budou vinu dávat sobě a ne svým rodičům. Trest budou považovat za oprávněný a spravedlivý. Když se děti budou chovat tak, abyste s nimi byli spokojeni a budou vědět, co mají dělat, abyste byli spokojeni, tak budete mít pocit, že jim můžete věřit, že si rozumíte a můžete se na ně spolehnout. A to je přece to, co chcete. Když vás děti začnou poslouchat a dělat, co od nich chcete a potřebujete, paradoxně vás o to více budou mít rádi. A logicky vy je.  

Škola

- pomůžu vám s tím, aby se děti ve škole lépe soustředily

- nezapomínaly si dělat úkoly do školy

- učily se

- byly co nejvíce, co se školy týká samostatné

- naučím vás, jak změnit jejich vztah k určitým předmětům

- jak změnit jejich vztah k pohybu

- co dělat, když je škola nebav

í

Zvyky a návyky v domácnosti.

- jak dosáhnout toho, aby si děti uklízely své pokoje

- podílely se na úklidu domácnosti

- nemuseli jste jim neustále něco připomínat nebo je o to prosit

- pomůžu vám dosáhnout toho, aby si děti po sobě uklízely, když se nají, připravují si jídlo atd.

- dávaly věci na své místo kam patří, oblečení v pokoji nebo aby dávaly špinavé prádlo tam, kam patří atd.

- nepřehlížely věci, které je potřeba udělat

- a to vše dělaly naprosto přirozeně a automaticky


Pomůžu vám, aby dodržovaly určité věci, na kterých se dohodnete.

- dodržovat dobu, kdy mají přijít domů

- kdy dát o sobě vědět a jak často /i když jsou starší, přece si nebudete dělat zbytečně starosti nebo se bát, jestli se jim něco nestalo/

- nelhat za kým jdou atd.

- aby trávily volný čas podle vašich představ

Hodně záleží na tom, jestli se jedná o chlapce nebo dívku. Protože  dívky mají jiné problémy, můžou být vystaveny jiným situacím, než chlapci atd. Proto je potřeba, aby se vám děti mohly svěřit s tím, co je trápí, jestli mají nějaký průšvih, čeho se bojí, s čím mají problém atd. Protože potom nebudou mít potřebu lhát, zamlčovat, vymýšlet si. Dokud budou mít strach, obavy, pochyby, jestli můžou, mají, protože, když si představí, jak se zachováte, jak se budete tvářit, jak budete vyvádět, tak si určité věci raději nechají pro sebe. Vy nevidíte, jak se někdy tváříte, ale vaše děti ano. Mám s tím své zkušenosti. Když mají pocit, že se vám s určitými věcmi nemohou svěřit, může to mít dalekosáhlé psychické problémy. stejně, jako problémové chování, které potom budete muset řešit Naučím vás, jak dosáhnout toho, aby se vám chtěly svěřit. A čím více, tím lépe. 

Jak u dětí cíleně tvořit sebevědomí

Děti od vás potřebují slyšet, jak jsou šikovné, nadané, jak pro určité věci mají buňky. Že určité věci zvládnou, dokážou, že se určité věci bez problémů naučí apod. Potřebují se naučit myslet tím správným způsobem. Tvrdím, že každé zdravé dítě má stejný mozek. Jen informace v něm obsažené jsou rozdílné. Ty správné informace a myšlenky jim dodávají sebevědomí a díky tomu zvládají věci, se kterými jiné děti mají problémy. Protože ty mají ve svém mozku uložené informace, které je naopak o sebevědomí připravují. Tyto děti přemýšlejí jinak, proto si nevěří, pochybují o sobě, o tom, co zvládnou a dokážou. V tomto směru rodiče často nejvíce chybují, protože si neuvědomují, jak moc můžou své děti ovlivnit na celý život. V tom pozitivním i negativním slova smyslu. Jde o to, aby děti byly, co nejvíce v klidu a pohodě. Aby neměly obavy, strach, nebyly ve stresu a napětí. Aby o sobě nepochybovaly, nepodceňovaly se, neměly pocit, že jsou horší, než ostatní děti. Určité myšlení se pro ně musí stát přirozené a normální. Jen tak se dokážou v dětství i životě prosadit.

Dítě se potřebuje naučit, co je pro něj v životě důležité, aby s tím v životě nemělo problém. Co udělat, aby na to nikdy nezapomnělo? Musí si to zapamatovat a nejlépe na celý život, protože určité věci potřebujeme i v dospělosti.  Co tím získá? Určité věci bude považovat za přirozené a normální. Nebude z nich mít strach, špatné pocity, obavy nebo pochyby. Nebude mu dělat problém, chovat se určitým způsobem nebo komunikovat. Ať už ve škole, s vrstevníky nebo dospělými. Bude se umět prosadit ve škole i v životě. 

- když něco nevíš, zeptej se

- když něčemu nerozumíš, řekni to

- nikdy se neboj říci, co si myslíš, jaký máš názor, ale v klidu

Každé dítě je individuální človíček, stejně, jako jeho rodiče. Pracuji s rodiči. Ne s dětmi. Když bude určité myšlení přirozené pro rodiče, naučí to bez problémů i své děti. A možná se naučí to, s čím mají sami problémy.