Když chcete v životě něco změnit, musíte se něco naučit.

Rozhodujte si o své budoucnosti sami a neponechávejte nic osudu, ani náhodě. Nevěřte, že jsou věci, na které nemáte vliv. Váš mikrosvět je odrazem toho makrosvěta. Nevěřte v karmu, rodové problémy, které si předáváte z generace na generaci. Ve skutečnosti jde o informace, které si předáváme z generace na generaci. Hledejme logiku. To, že jí nevidíme neznamená, že něco logiku nemá. 

Celý tento svět je o informacích. Média, filmy, knihy, časopisy, internet, rozhovor mezi dvěma lidmi. Neustále vnímáme nějaké informace a vůbec si neuvědomujeme, jak moc nás ovlivňují. Lidé si mezi sebou předávají informace neustále a to nonverbálně a verbálně. Stejným způsobem jste vnímali informace od svých rodičů.  Tady můžete najít logiku v tom, proč se vám v životě dějí určité věci, proč váš život vypadá tak, jak vypadá. Pracujete se stejnými nebo podobnými informacemi, jako vaši rodiče. Jen si to neuvědomujete.  

Informace čteme z toho, jak se někdo tváří, z jeho mimiky, řeči těla, tónu hlasu atd. A potom samozřejmě z obsahu toho, co a jak nám říká. Abyste u druhých lidí dosáhli toho, co potřebujete, musíte se umět správně chovat a komunikovat. Vaše chování vychází ze zvyků, z povahy. Můžete se naučit určitým způsobem chovat a vyřešit tak jednotlivé problémy a nemusíte se učit jinak myslet. Změníte jednotlivé, konkrétní věci. Ale, když se naučíte logickým způsobem myslet, můžete jich změnit nebo vyřešit mnoho najednou. Matematicky bych to vyjádřil tak, že se můžete zabývat určitými podmnožinami a jednotlivě je řešit. Nebo můžete vyřešit množinu, která má v sobě tyto podmnožiny. Jako příklad uvedu. Máte problém říci partnerovi, aby vám s určitými věcmi doma pomáhal. Nezáleží na důvodu. Potřebujete, aby vám pomohl s tímhle a tady s tím. Nebo vyřešíte, aby neměl problém vám všeobecně doma pomáhat s tím, co od něj potřebujete. Co z toho ve skutečnosti chcete?

Jsou věci, které potřebujete k spokojenosti nebo štěstí po celý život. Peníze, lásku, spokojenou rodinu, zdraví, dobré mezilidské vztahy atd. I když jste mladí nebo staří, tak tyto věci stále potřebujete. Takže logicky, nikdy nesmíte zapomenout na to, co chcete a co proto musíte udělat. Jinak řečeno, tyhle věci musí být pro vás důležité po celý život. Protože jedině tak, vám nebude dělat problém, chovat se podle toho. K tomu ale potřebujete ty správné informace, které vám potom umožní chovat se tak, jak dnes neumíte, jak vám dělá problém nebo, jak se třeba odmítáte chovat, protože nevíte, proč byste měli.  

Naučím vás logicky myslet. A díky tomu mít život podle svých představ. Máte dvě možnosti. Věřit, že se váš život sám od sebe změní. Že se lidé a tento svět změní. Nebo se naučíte, jak dosáhnout toho, aby se lidé okolo vás chovali tak, jak potřebujete. Naučím vás, jak se v tomto světě pohybovat tak, abyste dosáhli toho, co k spokojenému životu potřebujete a přitom zůstat normálním, slušným člověkem. Nemůžete se jít do kostela modlit, když jste ateisté. Prostě se k tomu nepřinutíte, nepřemluvíte, protože v Boha nevěříte. Nevíte, proč byste měli. Když se ale vaše myšlení z nějakého důvodu změní, uvědomíte si, proč byste v něj měli věřit, tak se změní vaše chování. Najednou nemáte problém jít se do kostela pomodlit. Co se změnilo? Vaše myšlení, pocity a tím pádem i vaše chování. S čím jste měli nepřekonatelný problém, najednou nemáte. Je to pouze příklad, jak to v našem mozku a životě funguje. Hledejte logiku a přestaňte věřit tomu, že ocucáváním peněz zbohatnete. Takhle to prostě nefunguje.  

Celý život jsem se věnoval médiím. Od těch nejnižších, až po ty nejvyšší pozice. Takže jsem se věnoval získávání a poskytování informací. Téhle práci se věnuji 12 let a celá práce je zase jen o informacích. Ve všem se snažím najít logiku. Když se díváte správným pohledem na život a člověka, tak jí najdete za vším. Jmenuji se Oldřich Peterek a rád vám pomůžu dosáhnout toho, co v životě chcete.