Hubnutí

Hubnutí je jedna velká kapitola. S určitou nadváhou se potýká mnoho lidí. A mnoho lidí chce zhubnout, aby vypadali lépe nebo kvůli zdraví. Proto jsem se rozhodl věnovat tomuto problému samostatnou stránku. Pokud víte, jak se chcete chovat, co chcete dělat, ale nejde vám to, mám pro vás řešení. Neporadím vám, co máte dělat pro zhubnutí. Jen vám pomůžu dosáhnout toho způsobem, pro který jste se rozhodli.

Nehýbal jsem se aktivně takových dvacet let. Takže jsem měl zpočátku problém dělat pro zhubnutí cokoliv. Dnes dělám automaticky, co potřebuji. Do ničeho se nemusím nutit. Nepřemáhám se. V podstatě to jde samo. Samozřejmě, že se mi stane, že jednou za čas ještě zvítězí lenost. Ale v žádném případě to neohrozí mé další hubnutí. Takže nejen, že vím o čem mluvím, ale na sobě jsem vyzkoušel, co člověk dokáže, když ho to, co má dělat nechává v naprostém klidu a nevyvolává to v něm žádné negativní pocity nebo myšlenky. Nebo jen takové, které hravě překoná. Vím, co člověk dokáže, když má odhodlání. Protože zároveň má i pevnou vůli, chuť, energii, vnitřní hnací motor atd. Co nešlo, najednou jde. Co dělalo problém, najednou nedělá. A tím myslím i zlozvyky. Ráno jsem nesnídal a hledal výmluvy. Dnes si dělám snídaně naprosto automaticky a vlastně nad tím vůbec nepřemýšlím. Beru to už jako samozřejmost, stejně, jako pravidelný pohyb. A díky tomu všemu jsem zhubl už 12 kilogramů. Je jedno, jestli s něčím potřebujete začít nebo přestat. Řešení je stejné. Musí vás to nechat v klidu, když se máte něčeho vzdát, něco změnit, něco začít dělat. A od začátku musíte vnímat takové odhodlaní, že chcete okamžitě začít. A odhodlání je z mého pohledu to, co pevná vůle. A tyto schopnosti a vlastnosti vám musí vydržet, dokud nedosáhnete svého cíle. Protože jinak by to logicky nemělo smysl.

Pokud si myslíte, že vy jste líní, tak to vynásobte pěti a tak jsem se na začátku cítil já. Neustále jsem odkládal cokoliv, co se týkalo pohybu. I když jsem měl motivaci a věděl, že se musím hýbat kvůli svému zdraví. Nezaručím vám, že dosáhnete váhy, které chcete. Nejsem odborník na hubnutí, ale na lidské chování. Proto vám zaručím, že už nebudete mít problém dělat, co potřebujete, co chcete, o čem jste přesvědčeni, že musíte dělat proto, abyste zhubli. Pomůžu vám změnit vaše chování. 

A ještě se zmíním o motivaci. Motivace je dobrá, ale problémem je, že jí někdy prostě nenajdete, i když se rozkrájíte. Protože, i když víte, co tím získáte, jak se budete cítit, když zhubnete, že budete sami se sebou spokojeni, naroste vám sebevědomí atd., přesto to mnohdy nestačí. Vy víte, že to potřebujete, chcete, musíte zhubnout a tím to skončí. Musíte na to jít jinak. 

1, Máte problém s určitým pohybem? Nedokážete se k něčemu přinutit? Chcete, aby vám to šlo samo a automaticky?

2, Máte problém s jídlem, konkrétně, jaký problém máte? Chcete se začít stravovat, jak potřebujete bez toho, že by vám to dělalo potíže?

3, Máte problém se zlozvykem? A jakým? Chcete se ho zbavit?

4, Máte problém s tím, že se musíte do určité věci nutit, přemáhat a už vás to nebaví? 

5, Máte problém, že hledáte výmluvy? A chcete je přestat hledat a dělat co máte?

6, Není tady váš problém popsaný?

Buď máte problém s jednou věcí a potom budeme rychle hotovi nebo těch problémů máte více a tomu bude odpovídat počet sezení. Každopádně po každém sezení uvidíte změnu ve svém chování. V tom, že vám něco přestane dělat problém. 

Pevná vůle, klid, odhodlání, síla, motivace, vnitřní hnací motor, schopnost dotahovat věci do konce atd. To vše nebo jen něco z toho potřebujeme, ať už kvůli pohybu, jídlu nebo zlozvykům. Zkrátka proto, abychom se konečně chovali, jak potřebujeme a dělali věci tak, jak chceme. Čím méně problémů, tím rychlejší řešení. Někdy může stačit jedno nebo dvě sezení. Když je problémů více, tak je těžké dopředu odhadnout počet sezení. Ale po každém sezení jeden problém stoprocentně zmizí.